• مقالات

کلمه جستجو :
گروه بندی :
از تاریخ :
تا تاریخ :
ایران و روسیه به هم نزدیکتر می شوند و آقای روحانی در مسکو با پوتین ملاقات می کند [ارین کاتینگهام، واشنگتن پست (امریکا)، 26 مارس 2017]
آقای حسن روحانی، رییس جمهور، در حرکتی که نشان از روابط نزدیکتر با روسیه دارد، قرار است روز دوشنبه برای دیدار با پوتین به مسکو سفر کند. انتظار می رود که این آخرین سفر مهم روحانی پیش از رقابت در انتخابات ماه مه در ایران باشد.. دو کشور به اتفاق با پیکارجویان سوری مبارزه کرده اند و امریکا را از دیپلماسی منطقه کنار نهاده و با هم در برابر غرب ایستاده اند.
دو پیام از واشنگتن [فهمی هویدی، الشرق (قطر)، 27 مارس 2017]
آنچه خبرگزاری ها اخیرا از واشنگتن گزارش می دهند برای ما فقط خبرها مهیج محسوب نمی شود بلکه پیام های مهمی هستند که شایسته این است که به خوبی بررسی و خوانده شود. در این جا از صف آرایی نیروهای بیدار در جامعه برای به چالش کشیدن دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید صحبت می کنم، پس از این که مشخص شد سیاست های او ارزش های جامعه آمریکا و سنت های سیاسی ثابت این کشور را تهدید می کند.
اقدام تحریک آمیز تازه اردوغان [ماکسیمیلیان پاپ، اشپیگل (آلمان)، 26 مارس 2017]
رئیس جمهور ترکیه اتحادیه اروپا را به قطع مذاکرات الحاق تهدید کرده است. اروپا نباید به این اقدامات تحریک آمیز واکنش نشان دهد. راه های بهتر دیگری برای مقابله با اردوغان وجود دارد.
تضادهای تحریمی به روش امریکایی [آلکسی زابرودین، ایزوستیا (روسیه)، 26 مارس 2017]
امریکا تحریم های جدیدی را علیه هشت شرکت روسی اعمال کرده که حیرت مسکو را برانگیخته است. این بار، تدابیر محدود کننده ارتباطی با اوکراین ندارد. ظاهرا، بهانه رسمی در آن، نقض قانون امریکا پیرامون منع گسترش تسلیحات کشتار جمعی در رابطه با ایران، کره شمالی و سوریه توسط این شرکت ها است. سیاستمداران روسی در گفتگو با نشریه «ایزوستیا»، هدف از این اقدام را تضعیف موضع مسکو در بازار تسلیحات و همچنین، ادامه مشی تحریم های دولت پیشین باراک اوباما اعلام کرده اند.
کیسنجر: «اما ولادیمیر هیتلر نیست. راه گفتگو به نفع همه است» [پائولو ماسترولیلی، لااستامپا (ایتالیا)، 27 مارس 2017]
وزیر خارجۀ اسبق آمریکا خطاب به اروپایی ها: کرملین سیاستی مبتنی بر سلطه جویی را دنبال نمی کند. وی دعوت به در پیش گرفتن احتیاط با ترامپ می نماید: به اساس باید نگاه کرد
آینده مسیر میانه روها در انتخابات 2017 ریاست جمهوری ایران ( 2 ) [تاناکا ریوجی، ماینیچی (ژاپن)، 24 مارس 2017]
اما در چهار سال اخیر چنین رویکرد های سختگیرانه به شدت کاهش یافته است و فجایع خونین حتی یک بار هم رخ نداده است. تعهدات [ آقای ] ‌روحانی ، رییس جمهور که در راس آن بازسازی اقتصادی قرار دارد ، هر چند در نیمه راه است ولی با این حال اکثر مردم بر این باورند:« ایجاد ثبات اقتصادی در جامعه بزرگترین دستاورد رییس جمهور بوده است. » هر چند می توانیم ببینیم ، جریانی تمایل دارند که [ آقای ] روحانی بار دیگر به عنوان رییس جمهور ایران برگزیده شود ، ولی با این حال تاثیرات از خارج این جریان نگران کننده است.
ما آن ها را هیولا لقب می دهیم. اسرائیل حد اقل جنگ عادی و متعارف به راه می اندازد: با تحلیل رفتن خلافت دولت اسلامی، خشم سوریه طغیان می کند [رابرت فیسک، ایندیپندنت (انگلستان)، 26 مارس 2017]
جبهه جنگ در سوریه باید احتمالاً زیباترین میدان نبرد در جهان است. در شهر باستانی قنطی به سمت چپ بپیچید و 40 مایل پیش بروید تا به روستایی به نام " تل الورد" برسید که معنی آن تپه گل سرخ است. تا چشم کار می کند گل های زرد رنگ بیابان را پوشانده و احشام در آن ها به چرا سرگرم هستند و باغ های بادام و یک تانک قدمی تی -62 و خانه های اغلب خالی دو طبقه که هولناک به نظر می رسند و یک رشته تپه های زیبا و دیدنی که در امتداد جنوب کشیده شده اند
آینده مسیر میانه روها در انتخابات 2017 ریاست جمهوری ایران (1) [تاناکا ریوجی، ماینیچی (ژاپن)، 23 مارس 2017]
جوانان یکی پس از دیگری به ساختمان آجری که در آنسوی دیوار آن شعار «مرگ بر آمریکا» درج شده است، وارد می شوند. ماه نوامبر سال گذشته، به شکل ناگهانی سفارت سابق آمریکا در تهران (پایتخت ایران) برای بازدید عموم آزاد شد.
دیدار پوتین و لوپن [روبرتو ویوالدلی، ایل جورناله (ایتالیا)، 25 مارس 2017]
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و مارین لوپن در ساعات اخیر در مسکو با هم دیدار کردند
چرا شرکت های انحصاری روسیه برای ورود به ایران تعجیلی نشان نمی دهند؟ [هیات تحریریه، پراودارو (روسیه)، 25 مارس 2017]
روند توسعه همکاری روسیه با ایران در چارچوب اتحادیه یورو آسیا چگونه خواهد بود؟ آیا شرکت های انحصاری ما که خواهان همکاری با غرب هستند، مانع از قرابت کشورهای ما نخواهند شد؟ ایگور موروزوف، عضو کمیته امور بین المللی شورای فدراسیون روسیه و مدیر گروه بین پارلمانی دوستی روسیه و ایران، به این پرسش های نشریه «پراودا رو» پاسخ داد.
خانه پوشالی ترامپ در هم فرو میریزد [آندره آس راس، فرانکفورتر الگماینه سایتونگ (آلمان)، 25 مارس 2017]
فرمان ممنوعیت سفر ترامپ متوقف گردید و او همچنین موفق به لغو بیمه درمانی اوباما نشده است. با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر به دنبال انجام اصلاحات بعدی می باشد.
به بن بست رسیدن مداخله سعودی برای مقابله با شورشیان در یمن [لویی ایمبر، لوموند (فرانسه)، 26 مارس 2017]
امریکایی ها با حمایت از جنگ سعودی با حوثی ها، تصمیم گرفتند مبارزه خود را با القاعده افزایش دهند.
اسرائیل از حمله به ایران خودداری کرد زیرا تحمل کشته ها وزخمی های ناشی از پاسخ [ایران] را ندارد [زهیر اندراوس، رای الیوم (انگلستان)، 25 مارس 2017]
تجاوز اسرائیل به لبنان یا نوار غزه تنها مسئله زمان است و در اینجا پرسش این نیست که آیا این جنگ درخواهد گرفت یا نه بلکه پرسش این است که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد .
ابتکار عمل مکتوب ارسال شده برای رهبران اتحادیه عرب دربردارنده تشکیل کمیته ای برای گفتگو با ایران و ترکیه است [طارق الفاید، القدس العربی (انگلستان)، 25 مارس 2017]
همزمان با کنفرانس سران اتحادیه عرب در امان پایتخت اردن که پایان ماه جاری برگزار خواهد شد، مرکز پژوهش های خاورمیانه ابتکار عمل توسعه روابط بین المللی کشورهای عربی را منتشر کرد که در تهیه، نگارش نهایی و امضای آن بیش از سی سیاستمدار، اندیشمند و پژوهشگر عرب و اردنی مشارکت داشتند.
دست درازی روسیه به ذخایر زیر زمینی ایران [آلکسی توپالوف، گازتارو (روسیه)، 14 مارس 2017]
الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، بر اساس نتایج دیدار ایگور شووالوف، معاون نخست وزیر روسیه، با محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و رئیس کمیسیون بین دولتی روسیه و ایران، اعلام کرد که روسیه و ایران پیرامون پروژه های جدیدی مذاکره می کنند.
اغوا کنندگی غذاهای ساخته شده از سبزیجات ایرانی در سال نوی پارسی [سیمین نصرت، نیویورک تایمز (آمریکا)، 14 مارس 2017]
سبزیجات تازه به صورت خام یا پخته، بخش اصلی غذای ایرانی را تشکیل می دهند و کنار گذاشتن آنها مانند پختن غذای ایتالیایی بدون سیب زمینی و یا پختن خوراک ژاپنی بدون جلبک دریایی و به عبارت دیگر تا حدودی ناممکن است.
عربستان سعودی در صدد «خروج از وابستگی نفتی» و ژاپن در انتظار «سود متقابل» [میاکاوا هیروآکی، ماینیچی (ژاپن)، 14 مارس 2017]
دولت ژاپن و عربستان سعودی روز سیزدهم ماه جاری «چشم انداز 2030 میلادی میان ژاپن و عربستان سعودی» را اعلام کردند و در این چشم انداز همکاری اقتصادی در طیف گسترده از جمله در زمینه های درمان، مراقبت پزشکی، تقویت نیروی رقابت صنایع و انرژی و موارد مشابه آن برای سال 2030 میلادی مطرح شده است. همچنین در این چشم انداز، از یک سو عربستان سعودی با کمک فناوری ژاپن در زمینه تولید و موارد مشابه آن، رشد صنایع جدید و به دنبال آن خروج از وابستگی به نفت را مدنظر دارد و از سوی دیگر، ژاپن با گسترش ترویج صنایع و سرمایه گذاری در عربستان سعودی درصدد شتاب رشد اقتصادی و ساخت روابط بر پایه منافع متقابل است.
اروپا به جنگ حجاب (اسلامی) می رود [فرانچسکا پاچی، لااستامپا (ایتالیا)، 14 مارس 2017]
حکم اخیر دیوان عدالت بار دیگر باب بحث و جدل بی پایان هویتی میان حقوق و ارزش ها را در پیچیده ترین عصر قارۀ کهن باز می نماید
چرا تنش های ایران و ترکیه از کنترل خارج نمی شوند؟ [سعید جعفری، المانیتور (آمریکا)، 13 مارس 2017]
با این که ایران و ترکیه اختلافاتی جدی دارند (به ویژه وقتی پای سوریه در میان باشد)، این احتمال وجود دارد که تنش های این بار نیز از حد مشخصی فراتر نروند. در واقع، گذشته از اقتصاد، شاید علت تغییر چشمگیر اوضاع سوریه در مقایسه با همین چند سال پیش و کاهش درخواست ها برای سرنگونی اسد باشد.
ظریف تاریخ یهود را به نتانیاهو درس داد [آرش کرمی، المانیتور (آمریکا)، 13 مارس 2017]
مقامات ایرانی به شدت از اتهامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به ایران بر سر داستانی از بابل که به 2 هزار و 500 سال پیش باز می گردد، انتقاد کردند.
عمیق شدن اختلاف بین ترکیه و اتحادیه اروپا [ایزابل لاسر، فیگارو (فرانسه)، 13 مارس 2017]
آنکارا همزمان با دور جدید تنش با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تهدید می کند که در توافق با اروپا بر سر مسئله مهاجران تجدید نظر خواهد کرد، اما اتحادیه اروپا و ناتو، مقامات آنکارا را به آرامش دعوت می کنند.
سفری به اصفهان [مصطفی اللباد، القبس (کویت)، 14 مارس 2017]
در اصفهان که به نصف جهان مشهور است پیروان سه دین آسمانی (اسلام، مسیحیت و یهودیت) به علاوه دین زرتشتی در همسایگی هم زندگی می کنند. دین زرتشتی، دین ایران قدیم پیش از اسلام است.
سوریه قدرتمند، متحد و زیباتر از آن چه بود باز می گردد [عبدالباری عطوان، رای الیوم (انگلستان)، 13 مارس 2017]
سوریه قدرتمند، متحد و زیباتر از آن چه بود باز می گردد... اتکای ما به ملت مبتکر و باهوش سوریه است که با بازوهای قدرتمند خود این کشور را بازسازی می کند. این انسان سوری بزرگ و مبتکر کشورش را با بازوهای توانمند خود در کم تر از پنج سال بازسازی می کند. بلافاصله پس از این که امنیت، ثبات و آشتی ملی بازگردد، حلب به بهترین وضع خود باز می گردد. همچنن حمص، حما، تدمر، رقه و تمام شهرهای دیگر... و مهاجران نیز با پول، امید، اراده و نیز بخشش بازخواهند گشت.
کنفرانس فلسطین در تهران با هدف تقویت جایگاه منطقه ای تهران طراحی شده بود [ماهان عابدین، میدل ایست مانیتور (انگلستان)، 13 مارس 2017]
برگزاری مجدد کنفرانس حمایت از فلسطین در تهران، از پویایی سیاسی ایران حکایت دارد که موضع خود را در جنگ های نیابتی در منطقه از یمن گرفته تا سوریه بهبود بخشیده است. برگزاری این کنفرانس در ضمن نوعی نمایش نافرمانی در برابر تهدیدات دولت جدید آْمریکا و اتحاد «به آهستگی در حال پیشرفت» بین اسرائیل و عربستان بود. جمهوری اسلامی به طور قطع می خواهد از طریق موضع گیری ایدئولوژیکی و اتخاذ موضع راهبردی زود هنگام، بر دور تازه نبرد فلسطین تأثیر بگذارد.
تهران مقصر اصلی در تمامی مصیبت های منطقه اعلام شد [راویل موستافین، نزاویسمایا گازتا (روسیه)، 13 مارس 2017]
گام های برداشته شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در خاور نزدیک، اقدامات بازیگر بسیار با اعتماد به نفس، اما نه چندان ورزیده ای را به خاطر می آورد. به رغم آن که تیم او هنوز به طور کامل، تمامی بندهای دستور کار خاور نزدیک را مشخص نکرده است، اما واشنگتن برای آغاز بازی خود تعجیل نشان می دهد. در این بازی، اهداف بزرگی در نظر گرفته می شود و نقشه اصلی که قرار است اجرایی شود، نقشه پیرامون ایران است.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴
۱۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۴