• اخبار

درنخستین جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان: یزد باشگاه برتر کتاب و کتابخوانی کشور شد

درنخستین جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان: یزد باشگاه برتر کتاب و کتابخوانی  کشور شد
باشگاه کتابخوانی" بوی مهر یزد" به دلیل طرح دانش مشترک و توجه به افزایش سواد خواندن و در بخش نامه به نویسنده، نامه‌ میثم زارع از شهر یزد بعنوان برگزیده کشوری انتخاب شدند.

آیین پایانی نخستین جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش و سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
در این مراسم باشگاه تشکوه و کاکایوسف از شهرستان رامهرمز استان خوزستان به عنوان برگزیده نخست و باشگاه یکی بود از گنبد کاووس دهستان گلستان به عنوان برگزیده‌ دوم اعلام شد.
همچنین در این آیین از شش باشگاه دیگر نیز تقدیر شد که  اسامی آن‌ها به شرح زیر است:
۱- باشگاه فرهنگ ۱ اصفهان توجه به موضوع محیط زیست و اجرای نمایش خلاق در ترویج کتاب‌خوانی
۲- باشگاه بوی مهر یزد به دلیل طرح دانش مشترک و توجه به افزایش سواد خواندن
۳- باشگاه پیاده‌روی سفید از نیشابور به دلیل توجه به کودکان با نیازهای ویژه
۴- باشگاه سوسن چلچراغ و دانای خوش‌سخن از رشت به دلیل ابتکار و خلاقیت در فعالیت‌ها
۵- باشگاه‌ آینده‌سازان از دستگرد امام‌زاده شهرکرد به دلیل ابتکار ویژه در استفاده از ظرفیت‌های بومی در تأمین هزینه‌های باشگاه

۶- باشگاه دبستان برکت کاشان به دلیل درگیر کردن دانش‌آموزان و اولیای مدرسه در فعالیت‌های کتاب‌خوانی
در این مراسم فرهاد حسن‌زاده و محبوبه نجف‌خانی به ترتیب نویسنده و مترجم محبوب بچه‌ها معرفی شدند.
همچنین در بخش نامه به نویسنده، پنج نامه برگزیده و اسامی نویسندگان آن‌ها اعلام شد:
۱ـ نامه‌ آیه سادات آذریان از دزفول، باشگاه آسیاب‌های رعنا
۲ـ نامه‌ ستایش فدایی از اصفهان، باشگاه فرهنگ یک
۳ـ نامه‌ شاهد شاهین‌زاده از دزفول، باشگاه آسیاب‌های رعنا
۴ـ نامه‌ میثم زارع از شهر یزد، باشگاه بوی مهر
۵ـ نامه‌ مریم باشی از خورموج، باشگاه رنگین‌کمان کتاب
بنابر اعلام هیئت داوران این جام در بخش ۵۰ ثانیه تا کتاب، پس از بررسی تمام فیلم‌هایی که اعضای باشگاه‌ها برای دبیرخانه ستاد جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان فرستاده بودند، فیلم‌های برگزیده به شرح زیر اعلام شدند:
۱ـ فیلم ترنم علی‌پور از باشگاه چل پلکون رامهرمز
۲ـ فیلم ترانه علمدار از باشگاه دبستان سمای نیشابور
۳ـ فیلم ثنا درودگر از باشگاه یار مهربان نیشابور
۴ـ فیلم علی نجفی باشگاه بشارت نور ۲ از اصفهان
۵ـ فیلم محمد یوسف مجیری از باشگاه دبستان بنکدار شهر ری

روابط عمومی
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۰۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500