• اخبار

اردوی زیارتی شهر مقدس قم ویژه فعالان کانون های مساجد یزد برگزار شد

اردوی زیارتی شهر مقدس قم ویژه فعالان کانون های مساجد یزد برگزار شد
به مناسبت 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد، 45 نفر از فعالان کانون های مساجد استان یزد به اردوی زیارتی شهر مقدس قم اعزام شدند.

این برنامه در روز 19 اسفند با بازدید از بیت امام (ره) آغاز شد و امامان جماعت، مدیران مسئول و رابطین فرهنگی کانون های مساجد استان یزد از نزدیک  از بیت امام (ره) در قم بازدید کردند.

در این مراسم آیت الله محمدی از شاگردان حضرت امام (ره) در نجف اشرف خاطراتی از زندگانی امام (ره) مطالبی را ارائه کرد.

همچنین در این مراسم از سایت جشنواره کشوری « روح خدا» رونمایی شد و در خصوص روند برگزاری این جشنواره گزارشی توسط اعضای دبیرخانه فرهنگی این جشنواره ارائه شد.

در ادامه این مراسم نیز از کتابخانه « آیت الله مرعشی» شهر مقدس قم بازدید انجام شد.

بازدید از بخش های مختلف کتابخانه در زمینه های تاریخی، فرهنگی، علمی و مذهبی و همچنین مخزن کتابخانه و محل ترمیم کتاب ها و نسخ خطی این کتابخانه از برنامه های این بازدید بود.

همچنین در این مراسم مسئول این کتابخانه در خصوص نحوه ایجاد این کتابخانه و روند توسعه این کتابخانه مطالبی را ارائه کرد.

 

در ادامه نیز فعالان کانون های با حضور حرم حضرت معصومه (س) و زیارت با آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) دیدار کردند.

آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه ( سلام الله علیها) گفت: این دنیا را خداوند برای انسان ها قرار داده تا آنها برای زندگی ابدی تلاش کنند و این مدت توقف برای انسان ها  فرصتی برای جمع آوری سرمایه ها برای جهان ابد است.