• اخبار

تلاش برای احیای کارکردهای فرهنگی و آموزشی مساجد یزد

تلاش برای احیای کارکردهای فرهنگی و آموزشی مساجد یزد
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان یزد گفت: تلاش ما این است که مساجد از حالت تک بعدی بیرون بروند و کارکردهای فرهنگی، هنری و آموزشی خود را احیا کنند.

حجت الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد در نشست با حرازی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: کانون های مساجد، پایگاهی است که فعالیت های فرهنگی و هنری در مساجد را پیگیری می کنند.
وی افزود: تلاش این است که مساجد از حالت تک بعدی بیرون بروند و کارکردهای فرهنگی، هنری و آموزشی خود را احیا کنند.
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور ربع قرن قدمت دارند که از ابتدا تاکنون نیز به صورت غیر رسمی فعالیت داشتند اما اکنون با تصویب اساسنامه به نوعی به صورت رسمی فعالیت در مساجد را دنبال می کنند.
حجت الاسلام گرجی تصریح کرد: تلاش ما بر گفتمان سازی و هم افزایی مطلوب با سایر نهادهای فرهنگی است زیرا معتقدیم برای رسیدن به نتیجه ایده آل از همه توانمندی نهادهای مرتبط، در ساحت ماموریتشان میتوان استفاده کرد.
وی بیان کرد: پیش از این به لحاظ کمی تلاش های قابل تقدیری صورت گرفته است اما تلاش ما بر کیفی سازی علمی کردن فعالیت های فرهنگی و هنری است.
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد ادامه داد: حوزه ماموریت ما پس از تصویب اساسنامه بر فعالیت در زمینه کودک، نوجوان و خانواده تاکید دارد و در این زمینه نیز بر جذب قشر خاکستری به مساجد معتقد است.
حجت الاسلام گرجی بیان کرد: ۷۵ درصد جامعه ما را قشر خاکستری تشکیل می دهد و بر این اساس بخشی از ماموریت ما جذب این قشر از جامعه است بنابراین به دنبال برنامه ریزی دقیق و مناسب فرهنگی برای این قشر هستیم.
وی گفت: ما بیان کردیم در کانون های فرهنگی و هنری به روی تمامی سلایق سیاسی باز است اما معتقدیم سیاسی کاری در موضوعات فرهنگی سم مهلکی در ظرف فرهنگ است.
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد بیان کرد: یکی از جدی ترین دغدغه های ما تولید مخاطب جدید برای موضوعات فرهنگی و هنری دینی است و در این راستا نیازسنجی نیازهای نسل نو را لازم می دانیم.
حجت الاسلام گرجی ادامه داد: همه نهادها در جامعه مرتبط به هم هستند که باید با هم افزایی و مبتنی بر ماموریت خود در راستای بهبود عملکردها گام بردارد.

روابط عمومی
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98