• اخبار

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی یزد در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان یزد مطرح کرد:اعلام برنامه های شاخص هفته کتاب در استان یزد

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی یزد در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان یزد مطرح کرد:اعلام برنامه های شاخص هفته کتاب در استان یزد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه 24 آبان الی یکم آذر بعنوان هفته کتاب نامگذاری شده است،اظهار داشت:کتاب پایدارترین عنصر فرهنگی است که امسال بیست و ششمین دوره هفته کتاب با شعار"حال خوش خواندن" برگزار می شود.

مجید جوادیان زاده در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان یزد که با دستور کار بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استانداری یزد برگزار شده بود،اظهارداشت:1000باشگاه کتابخوانی با عضویت 15000نفردرباشگاههای کتابخوانی استان یزد فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: باشگاههای کتابخوانی استان یزد امسال با شعار"یزدشهرجهانی،هزار باشگاه دانایی"فعالیت خود را آغاز کرده است که امیدواریم امسال پایتخت کتاب ایران را کسب نماییم.
وی گفت:در دوره گذشته به واسطه فعالیت خوبی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با همکاری سایر انجمن ها و دستگاههای اجرایی استان در حوزه کتاب انجام داده بود توانست عنوان شهرخلاق در حوزه کتاب را کسب نماید.
وی همچنین از ارسال 314 اثر به دبیر خانه اولین جشنواره مروجین کتاب استان یزد خبر داد و گفت:امسال 100روستای یزددر طرح روستا و عشایر دوستدار کتاب شرکت نموده اند که امیدواریم همچون سالهای گذشته عنوان برتررا در سطح کشور بدست آوریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد اظهار داشت:امسال بمناسبت هفته کتاب؛نمایشگاههای کتاب با تخفیف های ویژه های در مرکز و تمامی شهرستانهای استان یزد برگزار می شود.
به گفته وی،اجرای طرح چهل جشن کتاب در40شهر،رونمایی از باغ کتاب و افتتاح نمایدن چند باشگاه کتاب خوانی از برنامه هایی که در هفته کتاب اجرا خواهد شد.
جوادیان زاده گفت:کارگاههای آموزشی نویسندگی با حضور نویسندگان برجسته ،اهدای کتاب به مدارس محروم،اجرای طرح سفیران دانایی،اجرای طرح موسیقی کتاب،رونمایی از نخستین کتابفروش سیار استان،راه اندازی نمایندگی خبرگزاری کتاب،راه اندازی رادیو کتاب،همایش تجلیل از خادمین فرهنگ نشر،جشنواره تقدیر از مروجان کتاب خوانی و کتابگردی از دیگر برنامه های شاخصی است که امسال بمناسبت هفته کتاب در استان یزد برگزار می شود.روابط عمومی
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98