• اخبار

ثبت‌نام آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن» در یزد آغاز شد

ثبت‌نام آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن» در یزد آغاز شد
مسئول امور قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان یزد از آغاز ثبت‌نام هفدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان خبر داد.

حسین دشتی اظهار کرد: ثبت نام هفدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از صبح روز ۱۰ دی‌ماه در این استان آغاز شده است.
دشتی با اشاره به اینکه ثبت نام در این آزمون به مدت یک ماه ادامه دارد، افزود: حافظان و علاقه‌مندان به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم می‌توانند در رشته‌های متنوع این آزمون ثبت نام کنند.
مسئول امور قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: نکته لازم به ذکر در این آزمون تفاهمی است که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه، شبکه قرآن، صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده و سبب همکاری شده است.
وی افزود: سال گذشته آزمون با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه میمون و مبارک بود و نتیجه آن افزایش و انسجام تعداد شرکت‌کنندگان در برگزاری آزمون بود و سال گذشته توانستیم بزرگترین آزمون حفظ قرآن کریم را در سراسر کشور برگزار کنیم.
دشتی بیان کرد: تمام افرادی که این دوره های آموزشی را در تمام مؤسسات کشور گذرانده‌اند در این آزمون خود را محک می زنند و در نهایت گواهی معتبری که از تهران صادر می‌شود را دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه آزمون در ۱۸ رشته برگزار می شود و سه محور کلی را دنبال می‌کند، افزود: محور اول حفظ قرآن کریم در ۱۰ رشته، محور مفاهیم قرآن در ۵ رشته برگزار خواهد شد.
مسئول امور قرآنی اداره‌کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: برگزاری آزمون ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی در رشته حفظ جزء ۳۰ توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود که شیوه و زمان برگزاری آزمون را آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد.

روابط عمومی
۱۳ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98