اخبار

میبد میزبان جشنواره تئاتر استانی یزد

میبد میزبان جشنواره تئاتر استانی یزد
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد از برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی یزد در هفته پایانی آبانماه امسال به میزبانی شهرستان میبد خبر داد.

احمد ندافی با بیان اینکه این جشنواره از ۲۳ آبان ماه و به مدت پنج روز در دو بخش سالنی و خیابانی برگزار خواهد شد. اظهار داشت: شهرستان میبد ظرفیت‌های بی نظیری در زمینه اجرای تئاتر و برگزاری جشنواره ها دارد که اگر مورد توجه قرار گیرد رشد خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به امکان تاریخی متعدد در میبد امکان برگزاری تئاترهای خیابانی این جشنواره در بافت‌های تاریخی و پرجمعیت این شهر فراهم است.

ندافی با اشاره به حضور داوران کشوری برای قضاوت آثار این جشنواره، گفت: داوران جشنواره ۳۰ اثر صحنه‌ای و ۱۰ نمایش خیابانی را در این جشنواره داوری خواهند کرد.

وی میبد را اولین شهرستان یزد دانست که از مجموعه تئاتر شهر برخوردار است و افزود: طی یکسال اخیر در این شهرستان هر ۴۰ روز یک تئاتر به روی صحنه رفته است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد هم با بیان اینکه در امر پیشگیری ایجاد حساسیت در خانواده ها بسیار مهم است گفت: از طریق تئاتر خیابانی، فیلم کوتاه و برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی با محوریت آسیب های اجتماعی می توان بیشترین تاثیر را بر مخاطب گذاشت.

مهدی زارع با اشاره به نقش هنر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد:  امیدواریم با توجه به این که زبان هنر موثر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، با این میزبانی پیشگیری از آسیب‌ها و ایجاد نشاط اجتماعی را در شهرستان شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه هنر نمایش می تواند نقش اصلاح گری داشته باشد و آسیب ها را ترمیم و سلامت جامعه را تضمین کند افزود: نقش هنر و در جامعه، نقشی اساسی بوده و تئاتر در بین آنها هنر تفکر و اندیشیدن است.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۹
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید