اخبار

کتابگردی اصحاب فرهنگ و هنر یزد

کتابگردی اصحاب فرهنگ و هنر یزد
در آخرین روز از هفته کتاب، برنامه کتابگردی با حضور مسئولان و اصحاب فرهنگ هنر برگزار شد.

همزمان با آخرین روز از هفته کتاب، برنامه کتابگردی با حضورمجید جوادیان زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد،  سید خلف حوتی نژاد، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد؛ داود پاک طینت مدیر کل اسناد و کتابخانه های استان یزد و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر در کتابخانه فروشی های کاما و سرزمین من برگزار شد.

اگرچه این کتابگردی در هوای سرد و همراه با باران در پایتخت کتاب ایران انجام شد اما هدف از این برنامه آشنایی مردم و جامعه با کتاب و کتابخوانی است و سعی شد تا با حضور در کتابفروشی های شهر یزد گرمای کتابفروشی در سرمای هوای پایتخت کتاب ایران احساس شود.

در ابتدا اصحاب فرهنگ و هنر استان با حضور در کتابفروشی کاما با فضای کتابفروشی این مکان فرهنگی آشنا شدند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کتابفروشی کاما به عنوان یکی از کتافروشی های جدیدالتاسیس شهر یزد است که دو هفته پیش با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افتتاح شد.

این کتابفروشی در دوطبقه مجزا به عرضه کتاب و همچنین فعالیت های فرهنگی می پردازد که در طبقه زیر زمین به ارائه کتابهای حوزه کودک و نوجوان می پردازد و در همکف این ساختمان نیز کافه کتاب، لوازم التحریر، میزگرد و محلی برای فعالیت های فرهنگی است.

ابتدا در این کتابگردی از بخش های مختلف کتابفروشی بازدید شد و در ادامه نیز درخصوص چگونگی افزایش فعالیت های این کتابفروشی بحث شد.

احمد آتش‌کار؛ مسئول کتابفروشی کاما کتاب گفت: ۱۰ نفر در این کتابفروشی کار می‌کنند. در این کتاب‌فروشی قفسه کتاب‌های عمومی، کتاب‌های کودک و نوجوان کافه، صنایع دستی برای سهولت دسترسی به کتاب‌ها برای اقشار سنی مختلف در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ما با انتشاراتی چون؛ ققنوس، چشمه، هنرهای معاصر و چندین انتشاراتی دیگر درارتباط هستیم و تازه‌های نشر و کتاب‌های پرفروش را از آن‌ها دریافت می‌کنیم. ظرفیت‌های این کتاب‌فروشی برای فروش کتاب، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و برگزاری کارگاه و نشست‌های تخصصی حوزه کتاب بسیار بالاست و ما از تمامی این ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

آتش‌کار ادامه داد: با توجه به سرانه پایین کتاب و کتابخوانی توجه به فعالیت های ترویجی مهم و اثرگذار است که امیدواریم بتوانیم با راه اندازی کتابفروشی با محیطی فرهنگی در جهت جذب به این بخش فعالیت کنیم.

در ادامه این برنامه کتابگردی نیز از کتابفروشی سرزمین من بازدید شد.

کتابفروشی سرزمین از دیگر کتابفروشی های زیبا همراه با محیطی شاد برای کودکان و نوجوانان است که در بخش های مختلف فروشگاه، کتابسرا، میزگرد، کتاب های حوزه کودک و نوجوان به ارائه فعالیت در این حوزه می پردازد.

۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید