اخبار

آغاز ثبت نام هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در یزد

آغاز ثبت نام هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در یزد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از آغاز ثبت نام هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت خبر داد.

مجید جوادیان زاده با اعلام آغاز ثبت نام هجدهمین دوره آزمون سراسری قران و عترت گفت: این آزمون در 15 رشته و در 4 گروه حفظ، مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت (ع) برگزار می شود.

جوادیان زاده گفت: در سال گذشته 8 هزار و 21 نفر در هجدهمین دوره آزمون سراسری ثبت نام کردند که 6 هزار 669 نفر از آن ها متقضای شرکت در آزمون مفاهیم بودند و امید می رود که در سال جاری به همت موسسات، متقاضی بیشتری ثبت نام کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد بیان کرد: این دوره از آزمون با نگاه ویژه به مفاهیم قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در 15 رشته در سوم بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

وی افزود: رویکرد جدید آزمون سوره محوری است و در 2 رشته جدید ترجمه و مفاهیم، تفسیر سوره بقره پیش بینی شده که نشان از حرکت دادن قرآن آموزان در رشته مفاهیم به تعمق سوره ها و نگاه به کلیت سوره به عنوان بخش مستقل است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در گروه معارف اهل بیت نیز در رشته نهج البلاغه 50 حکم اول و خطبه متقین و در رشته صحیفه سجادیه 10 نایش اول و مناجات خمس عشر به عنوان محتوای درسی برای آزمون در نظر گرفته شده است.

جوادیان زاده تصریح کرد: در گروه آزمون های الکترونیکی نیز در دو رشته سیره معصومین با همکاری موسسه نورالمجتبی قم و رشته روانخوانی قرآن با همکاری سامانه حا میم برگزار می شود.

وی افزود:  در گروه حفظ نیز در 9 رشته  از جز اول تا حفظ کل ثبت نام انجام می شود که بیشترین تعداد متقاضیان در تمامی دوره های قبل از این رشته بوده اند.

۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید