اخبار

بزرگداشت شاعر شهیر شهرستان بافق مرحوم میرزا محمدجواد وکیلی

بزرگداشت شاعر شهیر شهرستان بافق مرحوم میرزا محمدجواد وکیلی
بزرگداشت شاعر شهیر شهرستان بافق مرحوم میرزا محمدجواد وکیلی بافقی متخلص به (ناجی)برگزارشد.
حسین ارجمند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق، ضمن بزرگداشت ناجی بافقی به عنوان یکی از شعرای شهرستان بافق ازانجمن ادبی پژواک و فرمانداری تشکر کرد و ابراز داشت:بزرگداشت مفاخری مانند ناجی بافقی برای ما به عنوان یک اولویت اساسی و حائز اهمیت است و تمام تلاش وجدیت اداره فرهنگ و ارشاد این است که در ارتقای برنامه‌های فرهنگی در سطح شهرستان به شکل مناسب عمل کند.
وی ضمن تشکر از مساعدت فرماندار بافق در برگزاری مراسم تصریح کرد،ضرورت بزرگداشت یاد و خاطره مفاخر شهرستان باید مورد توجه واقع شود چرا که شهرستان بافق هنرمندان و مفاخر مطرحی دارد که نباید به دست فراموشی سپرده شود بلکه باید جایگاه و شخصیت این مفاخر به همه معرفی شود و  با برگزاری محافل ادبی و هنری یاد و خاطره این عزیزان گرامی داشته شود و جایگاه و ارزش مفاخر فرهنگی شهرحفظ گردد.                                                                            
طلائی مقدم،فرماندار بافق در مراسم بزرگداشت ناجی بافقی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم و تاثیر آن در نشاط اجتماعی و تقویت هنر و ادبیات،با اشاره به توجه به مفاخر و مشاهیر عنوان کرد:مرور و خواندن زندگی مفاخر ، پیوند نسل جوان را با افتخارات گذشته تاریخی ایجاد می کند و می تواند فرهنگ و هویت آن نسل را محکم و منسجم برای توجه به آینده کند. در این جلسه شاعران به شعر خوانی پرداختند                                                                                                                            
لازم به ذکر است میرزا محمدجواد وکیلی بافقی متخلص به «ناجی» است که در نهم اردی بهشت ماه سال ۱۲۷۹ خورشیدی در بافق به دنیا آمد. ناجی در خانواده ای اصیل پرورش یافته و در دوران نوجوانی چون دیگر افراد علوم مقدماتی را در
مکتب خانه ها و مدارس آن روز کسب نمود؛ ناجی، فرزند حاج ملاحسین است که پدرش مردی نکته سنج بود و در هر محفل و مجلسی که حضور پیدا می کرد ضرب المثل ها و نکته های ظریفی بیان می کرد. ناجی بافقی در سن ۸۵ سالگی در دهم خردادماه ۱۳۶۴ هش وفات نمود و در صحن مطهر امامزاده عبدالله بافق به خاک سپرده شده است.  ۶۱ غزل به سبک عراقی و هندی و ۳۵ رباعی از این شاعر گرانقدر به جا مانده است.
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۲۸
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید