اخبار

نمایشگاه نقاشی کودکان در میبد افتتاح شد

نمایشگاه نقاشی کودکان در میبد افتتاح شد
نمایشگاه نقاشی شامل ۳۰ اثر از کودکان هنرمند در کلبه هنر میبد افتتاح شد.

مسوول کلبه هنر در ارتباط با نمایشگاه گفت: کودکان با فراگرفتن نقاشی که با رویکرد پرورش خلاقیت و به صورت تخصصی به آنها آموزش داده شده ، آثاری را ارایه دادند که به معرض نمایش برای بازدید عمومی گذاشته شد.

مریم فلاح افزود: بچه‌هایی که در سنین بزرگسالی برای یادگیری نقاشی مراجعه می‌کنند ، نقاشی‌هایی را که ارایه می‌دهند که کودکانه است و به این علت از ابتدا آموزش دادن نقاشی بر اساس سرفصل‌های تعریف شده دنبال نمی‌شود ، بلکه به صورت اصولی و با توجه به خلاقیت هر کودکی به وی آموزش داده می‌شود.

مربی نقاشی کودکان نیز گفت: آموزش نقاشی به کودکان ر از چهار سالگی می‌توان شروع کرد و از سنین پایین کودک را با وسایل نقاشی و از ابتدا با مداد شمعی و با گذشت زمان با دیگر وسایل آشنا نمود.

محبوبه شجاعی ادامه داد: نقاشی‌های به نمایش گذاشته توسط کودکان با گواش و جوهر و مرکب‌های رنگی و قلم‌مو طراحی شده‌ و بچه‌ها با کشیدن آنها خلاقیت و احساسات و اندیشه‌های خود را نشان داده و از طریق نقاشی‌های خود با ما حرف می‌زنند.

همچنین دورهمی بانوان یکی از گروه‌های مجازی به نام خوراکی‌های سنتی میبد در یک خانه قدیمی در بافت سنتی میبد بالا معروف به «خانه گودالی‌ها» برگزار شد.

به گفته مدیر گروه مجازی یاد شده ، دورهمی با هدف تعامل بیشتر بین بانوان برای به ثبت رسانده چند غذای سنتی برپا شد.

طاهره علمچی غذاهای سنتی مانند مشتُک ، قلیه بادمجان ، قلیه زردک ، برنج و گوجه ، نان چپاتی ، نان پوست گندم ، اشکنه ، آبگوشت سنتی و فالوده را از انواع غذاهای سنتی میبد برشمرد و افزود: در گروه از بانوان خواسته شد غذاهایی که پخت آنها فراموش شده را پخته و تصویر آن را در گروه ارسال کنند تا به گونه‌ای پخت این خوراکی‌ها احیا شود و در نوبت ثبت ملی قرار گیرد./ایرنا

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۲۶
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید