اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ابرکوه اعلام کرد:رسانه‌ها زمینه‌ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ابرکوه اعلام کرد:رسانه‌ها زمینه‌ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هستند
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد گفت: رسانه در عرصه انتخابات نقشی اثرگذار دارند و در انتقال زمینه‌های نشاط سیاسی برای حضور حماسی و حداکثری مردم در برگزاری این رویداد مهم باید تلاش کنند.

مجید جوادیان زاده در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ابرکوه با تشریح اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ و نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در افزایش مشارکت مردم در این انتخابات افزود : در ارتباط با انتخابات شوراهای اسلامی،  انتظار از رسانه ها این است که از نامزدهای شوراهای اسلامی برنامه ها و مواضع فرهنگی آنان را مطالبه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه فرهنگ و نقش شوراهای اسلامی در پیشبرد برنامه ها و رویکردهای فرهنگی، رسانه ها به عنوان یک نهاد فرهنگی، باید انتظارات شهروندان را در این زمینه  از شوراها و کسانی که برای ورود به این تشکل ها وارد عرصه انتخابات شده اند، مطالبه کنند.

جوادیان زاده اضافه کرد: هرشهرستان در استان یزد مقتضیات و ظرفیت های فرهنگی خاصی دارد و همینطور چالش های فرهنگی شهرستان های مختلف نیز تفاوت هایی را با هم دارند و رسانه می تواند در این زمینه ها فضای گفتمانی را بین مردم  و مسئولان  ایجاد کند .

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان یزد تصریح کرد: اگر مردم از طریق رسانه ها از مواضع فرهنگی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی آگاه شوند، این موضوع می تواند بر انتخاب افرادی که دغدغه های فرهنگی برای جامعه دارند ،  نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی یزد همچنین با تقدیر از فعالیت های خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا ) در زمینه بیان عملکرد و دستاوردهای نظام ، اظهار کرد: این رسانه در زمینه ایجاد یک جریان اطلاع رسانی فضای گفتمانی مناسبی را با مدیران دستگاه های مختلف استان ایجاد کرده است .

جوادیان زاده خاطر نشان کرد: ایرنا در زمینه اطلاع رسانی در مباحث فرهنگی ، میزگردها و گزارش های خبری و تصویری فرهنگی و معرفی دستاوردهای فرهنگی و معرفی کتاب تولید شده در استان توسط نویسندگان و ناشران بومی اقدامات موثری داشته است که به تقویت ذائقه فرهنگی جامعه کمک می کند تا مردم  نسبت به مصرف کالاهای فرهنگی بومی تحریک شوند.

وی اضافه کرد: خبرنگاران ایرنا درشهرستانها با علاقه و انگیزه فعالیت می کنند که ابوالفضل کارگر ابرقویی با حدود چهار دهه فعالیت در رسانه مختلف کشور و استان از خبرنگارانی است که در این زمینه عملکرد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان یزد ، رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ابرکوه و جمعی از مدیران فرهنگی همراه آنان، با اهداء لوح سپاس از خدمات و تلاش های ۴۰ ساله ابوالفضل کارگر ابرقویی خبرنگار ایرنا  و صاحب امتیاز دوهفته نامه ۱۵ دی ابرکوه تجلیل کردند.

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید