اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد: ابرکوه، ظرفیت‌ بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد: ابرکوه، ظرفیت‌ بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به خدمات و فعالیت های خوب فرهنگی در ابرکوه گفت: این شهرستان ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه های قرآنی ، فرهنگی ، هنری و رسانه‌ای دارد و جوانان و نوجوانان درحوزه های مختلف، برند هستند.

مجید جوادیان زاده در نشست شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با گرامیداشت ۱۴و ۱۵خرداد سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵خرداد افزود: اکثر طرح های فرهنگی و هنری شهرستان ابرکوه ، ظرفیت های خودش را در سطح کشور و استان نشان داده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان یزد  بابیان اینکه ابرکوه  در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور خوش درخشیده اظهار کرد: امسال در آزمون سراسری قرآن که به صورت فضای مجازی برگزار شد ۴۰۳ نفر از ابرکوه ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۴۴ نفر در آزمون شرکت و ۵۰ درصد آنها قبول شدند که این از ظرفیت بالای قرآنی این شهرستان است.

این فعال فرهنگی تاکید کرد: روستای رییس آباد از توابع بخش مرکزی ابرکوه به عنوان دوست دار کتاب نمونه کشوری طی ۲سال گذشته انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه ابرکوه ظرفیت های خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی دارد ادامه داد: روستای ده عرب هم امسال به عنوان روستای دوستدار کتاب به عنوان یکی از روستاهای ۱۰شهر کشور معرفی شده و امیدواریم این روستا بتواند در رقابتی که خواهد کرد به عنوان روستای برتر کشور انتخاب شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به شیوع بیماری کووید ۱۹ هم اشاره و تصریح کرد: در این مدت مشکلاتی در حوزه های قرآنی ، فرهنگی و هنری داشتیم ./ایرنا

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۳۵
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید